Telefondan kumar oynayanlar şimdi hapı yuttu, binlerce isme 20.000 TL ceza kesilecek

Şu sıralar telefondan kumar oynama alışkanlığı hızlı bir şekilde yayılmış durumda. Binlerce kişi basit uygulamalar üzerinden kumar oynuyor.

Hatta bu durum o kadar tehlikeli bir hal aldı ki lise çağındaki öğrenciler bile telefondan kumar oynamaya başladılar.

Genel olarak oynanan oyunlar ise herkesin “dede” olarak tabir ettiği ve attığı X’ler ile meblağları katlayan bir casino oyunu. Fakat her güzel şeyin bir sonu vardır.

Bilindiği üzere ülkemizde yasadışı kumar yasak. Hem oynamak, hem de oynatmak.

Oynatanlar için hapis cezasına varana kadar büyük cezalar söz konusu. Oynayanlar için ise belli miktarlarda para cezaları kesiliyor.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Türkiye’de yasadışı kumar oynatan, özellikle de bunu telefon uygulaması üzerinden yapan bir çok şirketin hesapları çökertildi.

Böylece bu sitelerde kayıtlı olan birçok isim de ortaya çıkmış oldu. Şimdi ise bu isimlere ceza kesilmesi planlanıyor. Peki bu isimler kimler?

Ortaya çıkan detaylara göre binlerce isim söz konusu. Sadece bir şirketin hesabından 241.930 isim çıktı. Diğer şirketlerdeki isimlerle bu sayının neredeyse 500.000’i bulması bekleniyor.

Peki kim ne kadar ceza yiyecek? Hemen açıklayalım. Eğer tek bir şirkette belli bir meblağ üzerinde oyun oynadıysanız 20.000 TL’ye kadar ceza yemeniz ihtimaller dahilinde. Oynadığınız uygulama sayısı arttıkça bunu 20.000 X şeklinde düşünebilirsiniz.

Yani 1 değil de 4 farklı adresten oynuyorsanız cezanız 80.000 TL’ye ulaşacaktır. Muhtemelen önümüzdeki günlerde konunun muhataplarına belli cezalar gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir