Redmi Note 14 Pro sil baştan yapıyor! İşte yeni tasarım

Xiaomi, Redmi Note serisinde büyük bir tasarım değişikliğine gitmeye hazırlanıyor. Redmi Note 14 Pro ile birlikte kamera kurulumunda bazı yenilikler olacak. Şirket, kamera modülünü ortalayarak üçlü sensör kullanacak. İşte detaylar.

Redmi Note 14 Pro tasarımı işte böyle olacak

Çin’de sızan görüntüler, ön kameranın ekranın üst tarafında gömülü olarak geleceğini ortaya koydu. Ayrıca kavisli ekran, Note 13 Pro’da bulunan düz panelden farklı olacak. Xiaomi’nin yuvarlatılmış kenarlar ile birlikte ekran deneyimini artırması bekleniyor.

Arka tarafta ise telefonun üst yarısında büyük bir kamera bloğu olacak. Sızıntılar, daha önceki Note modellerine kıyasla kamera sensörünün gelişeceğini ortaya koydu. Xiaomi’nin 50 Megapiksel ana sensör kullanacağı söyleniyor.

Ancak periskop lensin olmaması, kullanıcıları zoom konusunda hayal kırıklığına uğratabilir. Beklenen diğer özellikler arasında Snapdragon 7 serisi işlemci ve 5100mAh kapasitesinde batarya bulunuyor.

Çift kavisli ekran ve yeni 50 Megapiksel ana kamerayla birlikte Note 14 Pro’da büyük tasarım değişiklikleri olacak gibi duruyor. Her üç Note 14 modelinin de kutudan Android 14 tabanlı HyperOS 1.0 ile çıkacağı söyleniyor.

Xiaomi, Eylül ayında yeni Redmi Note 14 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Redmi Note 14, Note 14 Pro ve Note 14 Pro+’dan oluşacağı düşünülüyor. Xiaomi 15 serisi için tahmin edilen Ekim lansmanıyla birlikte Xiaomi’nin sonbahar döneminde popüler ürünlerini yenilemesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir